Ubrousková technika oživí sklo ve vaší domácnosti

Chcete potěšit vaši domácnost a dopřát jí něco nového? Nebo hledáte inspiraci na zajímavý dárek, díky kterému vašim blízkým vykouzlíte úsměv na tváři? Chcete kreativně využít svůj volný čas a vytvořit něco, co bude skutečně nenáročné a levné? V tom případě bude pro vás ubrousková technika jako stvořená. Představuje metodu, při které se zabavíte nejen vy, ale i vaše okolí a výsledek skutečně oceníte. Při ubrouskové technice se fantazii meze nekladou. Při její aplikaci můžete použít cokoliv!

Ubrousková technika na sklo

Ubrousková technika na sklo či porcelán
Práce se ubrouskovou technikou

Aplikace ubrouskové techniky na sklo a porcelán je oproti ostatním materiálem rozdílná. Podstatný rozdíl nastává u materiálů, které jsou potřebné. Základním pomocným materiálem je speciální lepidlo pro lepení papíru na sklo nebo barvu, pomocí kterých budeme fixovat ubrousek na předmět. Používají se třívrstvé ubrousky, které jsou dostatečně silné a budou tak na skle držet. V případě skla a porcelánu je možné dekorovat prakticky cokoliv – od hrnků až po talíře či nádob na čaj. Je třeba si však uvědomit, že zhotovený předmět je velmi křehký, z toho důvodu se nedoporučuje ho mýt v myčce na nádobí, ale jemně opláchnout pod tekoucí vodou. Pokud si chcete být jisti, že na dekorovaném předmětu bude ubrousek skutečně držet, používejte pouze jeho nejvrchnější vrstvu. V případě použití všech vrstev se může zdát, že ubrousek nebude držet a nemusí vypadat pěkně. Nezapomeňte také nechat dekorovaný předmět dostatečně vyschnout. Jako závěrečný krok aplikujte vhodný lak, díky kterému bude dekorovaný předmět vypadat hezčí.

Ubrousková technika a porcelán

Ubrousková technika je velmi populární i v případě zdobení porcelánu. Porcelán celkově působí velmi romanticky, což dalo podnět ke zdobení do stylu vintage. Díky vintage stylu se můžeme vrátit zpět v čase o několik století. Výhodou tohoto stylu je to, že v tomto stylu můžeme zdobit prakticky cokoli a není to inak ani v případě porcelánu. Porcelánové šálky či talířky budou díky dekorování vypadat opravdu krásné a vaši domácnost krásně oživí. Vintage styl je dnes v designérském světě velmi populární.
Ubrouskové techniky se nemusíte bát. Se správným vybavením ji zvládne skutečně každý. Základem jsou kvalitní a zajímavé ubrousky. Navštivte stránku https://www.tvojeharmony.cz/, kde najdete zajímavé rady a doporučení jak předměty pomocí ubrouskové techniky dekorovat. Potěšte vaši představivost díky této zajímavé technice i vy!